Aina Erna Brigita Antonija

Laime ir vārdos,
kas sasieti krellēs ar lieplapu viju.
Laime ir skatienā augšup
un deju solī pa sniegbaltiem oļiem gar krastu,
kur priedes ir kuģa masts un karogs reizē.
kur Laime ir laiku just un ceļu būvēt
un rakstus kā linu cilpas mest.
Laime ir vārdos,
kas sasieti krellēs ,
priežkoks zarus pret sauli
kā kuģa mastus ceļ.

/Dace Sadaka/

   Katrai vietai un lietai sava vēsture....

   Agrā bērnībā nevarēju saprast,kādēļ skapī tie svītrainie svārki(mammītes Kaucmindes kursa darbs) tik garri? Nodomāju,ka varu nogriezt gabaliņu savai lellītei.Tā arī notika...Pēc tam ,protams,sekoja stingras pārrunas par nodarījumu un pirmā informācija par tautas tērpu un tā vērtību.

   Pēc mežkopja profesijas apguves,tiku aizsūtīta darbā Rucavas mežos.Rucava izsenis slavena ar savu bagāto etnografisko vēsturi.Uz brīdi šķita,ka esmu brīvdabas muzejā-katrā mājā pūralādes,stelles,interesanti krēsli,koši cimdi un pāri visam ,katrai sievietei savs tautastērps(1956.g.)Par to,ka tas ir svarīgs un būtisks,liecināja,ka tautastērps mugurā bija katros godos un katru svētdienu baznīcā ejot. ..Biju iesaistījusies vietējā deju kolektīvā,tautastērps nepieciešams....To aizņēmāmies no vietējiem iedzīvotājiem..,bet man vajaga pašai savu tautastērpu.Padomus neliedza Rucavas v-skolas mājturības skolotājas Z.Vismine,M,Šēpere.Aizrautīgi darbojoties ar vairākiem pārtraukumiem,pamazām tapa mans pirmais Rucavas tautas tērps! Šobrīd tas glabājas pie manas krustmeitas Siguldā(mammītes mazmeita).Otrs Rucavas novada tautas tērps tapa,domājot par vedeklu(esmu dēla mamma).Priecājos,ka viņai mans darinātais tautas tērps ir mugurā mūsu godos.Interesanti,ka vedeklas vecmāmiņas saknes ir Rucavā!Trešo -savu darināto tērpu valkāju es pati.Ir būts Dziesmu svētkos, folkloras svētkos,dažādos pasākumos brīvdabas muzejā.
   Šobrīd tapšanas stadijā ir mans(sens sapnis) ceturtais Rucavas tautas tērps-pelēkais.!Blūze un zeķes jau gatavi.Drīzumā būs viss tērps,to mantos mammītes cita mazmeita(Grobiņā).Starp citu,tikko aizsūtīju uz ASV mammītes mazmazmeitiņai(3.gv.)Nīcas nov tērpu(stilizēts). Varbūt ši man darbošanās ir atbilde pārinodarījumam svītrainam tautas tērpam?

   Esmu gandarīta,ka man ir izdevies piepildīt savu sapni par savu tautas tērpu Vēlēšanās un uzņēmība piepildīt savus sapņus ir mantojums no manas mammītes.Viņa(Kaucmindiete Erna Skuķe dz.Hincenberga) daudz zināja un mudināja mūs-savus bērnus būt čakliem , izdomas bagātiem ,strādīgiem.

Aina Erna Brigita Antonija,Grobiņa

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.