Mailīšu aušanas fabrika
2016.gada rudenī programmā LEADER tika iesniegts projekts „Mailīšu audumu fabrikas izveide Ērgļos”. Pēc divām izvērtēšanas kārtām 2017.gada sākumā projekts tika apstiprināts un uzsākta tā realizācija. Projekta realizācijas organizācija SIA „Mailīšu Fabrika”, kuru pārstāv valdes locekle Ilze Mailīte, vienlaicīgi arī minētā projekta vadītāja.
Ilze uzskata, ka Latvijā jābūt stiprām ģimenēm, to var veicināt apzinoties savu esību un saglabājot tradīcijas. Aušana ir dzimtas tradīcija, kuru arī Ilze atzinusi un pieņēmusi, tādējādi kļūstot par audēju jau ceturtajā paaudzē. Nu jau aušanas dažādi etapi kļuvuši par nozīmīgu dzīves daļu visai ģimenei. Par sev nozīmīgāko veikumu Ilze uzskata pašdarinātos trīs Ērgļu tautastērpa komplektus, ieskaitot brunčus, kreklus, priekšautus, zeķes, paķeles, galvas segas, snātenes un vilnas lakatu. Liels gandarījums ir par četrām Vidzemes segām, kuras veltītas četriem brāļiem Jurjāniem – mūziķiem: Pēterim, Andrejam, Jurim, Pāvulam. Katrai segai savs stāsts un tās uzklātas klētiņā brāļu Jurjānu muzejā „Meņģeļi”.
SIA „Mailīšu Fabrika” galvenā ideja ir audumi ar īpašo stāstu. Katrs no vilnas vai lina auduma krāsu salikumiem guvis iedvesmu kādā notikumā. Audumi apvieno tradīcijas un inovāciju. Tradīcijas simbolizē senču gudrības, bet inovāciju piešķir Latvijā pirmās šāda veida programmējamās stelles.
Papildus audumu ražošanai, SIA „Mailīšu Fabrika” mērķis ir kļūt par sava veida kultūras laukumu, kurā apvienosies vairāki punkti: tautasdziesma, tautastērps, stelles, mūzika. Katrs no minētajiem punktiem ir pagātnes un tagadnes gudrību apvienotājs, līdz ar to šie punkti tiek definēti kā gadsimtu viedie punkti.