Rasa Ozoliņa-amatniecība Rūja

Iepazītieties ar lielisko Rasu Ozoliņu no Amatnieciba Ruja
"Rasa Ozoliņa. Aušanas darbnīcas «RUJA» īpašniece, audēja.
«Es negleznoju, nekomponēju mūziku, nerakstu dzeju. Bet gribas taču kaut ko SKAISTU…
Pēc izglītības esmu kulturoloģe, akadēmiskā izglītība cilvēku bagātina, ļauj plašāk skatīties pasaulē, tādēļ ne mirkli nenožēloju studijas Kultūras Akadēmijā. Un tomēr, izrādās, man vajag sava darba rezultātu «paņemt rokās». Rokdarbi man patikuši kopš mazotnes. Un tagad, kad aušana kļuvusi par maizes darbu, es jūtos ļoti apmierināta un «savā vietā».»
Darbnīcā tiek izmantotas tikai roku stelles, tādēļ ikviens izstrādājums ir roku darbs un unikāls izstrādājums. Kā izejmateriāli pamatā tiek izmantotas dabīgās tekstilšķiedras – lins, vilna, kokvilna. Izmantojot senās tehnoloģijas un vienlaikus radošu pieeju, tiek saglabāta saite ar tautas izkoptām tradīcijām un gaumi un radīti mūsdienu prasībām atbilstoši izstrādājumi.
Šobrīd Aušanas darbnīca «Rūja» specializējas etnogrāfisko brunču gatavošanā, piedāvājam arī ņieburu un jaku šūšanu no rokas stellēs austa auduma. 
Cilvēks ir radoša būtne, un jo zinošāks, tehniski varošāks ir amata meistars, jo drošāks un brīvāks viņš spēj būt jaunradē, un tāpēc piedāvājam veidot arī jaunrades brunču audumus, ir austi audumi gan franču kiltiem, gan arī šūti bavāriešu tērpi. 
Darbnīca šogad atzīmēja 13 darba gadu, austuve atrodas Vidzemē – Naukšēnos, Ziemeļvidzemes Biosfēras rezervāta teritorijā.
Visu paveikto var iepazīt mūsu Facebook profilā www.facebook.com/amatnieciba.ruja vai mājas lapā www.amatnieciba.lv."

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.