Evita Lisovska

Šis dvielis ir Evitas Lisovskas dāvinājums.
"Dvieli 2023. gada rudenī man atdeva mana krustmāte Jutta Burkhardt (1941.-2024.), kad apciemojām viņu Vācijā. Diemžēl, krustmāte nevarēja atcerēties, kā dvielis pie viņas nokļuvis un kam varētu būt piederējis."

Bērnībā mammas skapī atradu dvieli ar monogrammu E.S. Biju pilnīgi pārliecināta, ka tas ir mans dvielis, jo inicāļi ir mani! Tikai vēlāk aizdomājos, ka dvielis ir senāks par mani pašu.
Pētot dzimtas koku, atklāju, ka tādi iniciāļi ir arī manai vecvecmāmiņai - Emīlijai Natālijai Stilbiņai. Man nav ne jausmas, vai viņa pati bija rokdarbniece un darināja šo dvieli. Bet viņa noteikti bija stipra sieviete! Uzaudzināja divus bērnus pēc tam, kad vīrs kritis brīvības cīņās par Latviju. Viņas lauku saimniecība guvusi atzinību, pūrā atradu Zemkopības ministrijas izsniegtu medaļu "Par centību", tādu izsniedz par sasniegumiem lauksaimniecībā vēl šodien. Izdzīvojusi bēgļu gaitas Vācijā un ar meitas ģimeni iedzīvojusies jaunā zemē - Amerikā. Kamēr viņas dēls, mans vectēvs, turpināja dzīvi šeit Latvijā.
Dvielis ir kā tilts starp šodienu un pagātni - manu vecvecmāmiņu un viņas dzīves stāstu.


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.