Laila Puķīte


"Esmu Laila Puķīte. Dzīvoju un strādāju Alsungā. Vietā, kur senās tradīcijas( arī tautastērpa valkāšana) ir lielā cieņā un tiek uzturētas vēl šodien. Kur cilvēki svētkos pucējas tautastērpos.
Man patīk dažādi rokdarbi un cilvēki tautastērpos. Kur vēl labāks savienojums!
Nu jau ļoti daudzus gadus aužu, šuju, pāršuju, sašuju, izšuju, adu, tamborēju utt. Man ir tā laime vērot, pētīt, lasīt, mācīties un to ko zinu, mācu arī citiem Latvijā un arī ārpus Latvijas. Lielāka interese man ir par tērpu, ko pati valkāju – Alsungas tautastērpu. Bet pateicoties vienai jaukai un trakai komandai, esmu pētījusi un šuvusi citu novadu tautastērpus.
Tautastērpus gatavoju gan sev, gan ģimenei, gan draugiem, gan citiem, kuriem ir vēlme pucēties tautastērpā. Palīdzu tikt pie sava tautastērpa arī tiem, kas tautastērpu vēlas gatavot pašu rociņām, kaut vai tikai vienu detaļu no visa tautastērpa. Reizēm dodu padomus ar ko tad sākt, lai tiktu pie sava tautastērpa, palīdzu tikai sakomplektēt tautastērpu vai tikai saģērbties tautastērpā.
Uzvelkot tautastērpu, cilvēks izmainās – paliek staltāka stāja, iztaisnojas mugura un pleci, smaids uz lūpām, mirdzums acīs un lepnums sirdī. Skaisti! Milzīgs prieks un gods, ka man daudzus gadus ir iespēja būt klāt šai izmaiņu brīdī." 
Telefons saziņai: 29378914
e- pasts: [email protected]