Goda dvieļa stāsts 

Goda dvieļa stāsts ir RLB Folkloras komisijas radīts zīmols

Teiksim jums godīgi - iepinies tik mežģīnēs, tādas domas un idejas jau samusturojas. Noķersim tās cieši aiz astes, iedosim vārdu, un tad tik būs.
Seko līdzi jaunumiem!
Pačukstēsim, ka mežģīnes mēdz būt ne tikai dvieļos...lai arī ar Goda dvieli sākam un šo stāstu turpinām!

Rīgas Latviešu biedrība, RLB Folkloras komisija ir uzsākusi dvieļu skaitīšanu vēl nebijušai akcijai – Goda dvieļu dejai ar 100 grezniem dvieļiem!
Dvielis mūsdienās ir sadzīves priekšmets, ar ko slaucīt seju, rokas, visu augumu. Agrāk tas ir bijis gan mājas rota – grezni darināts stāvējis mājās goda vietā, gan bijis klātesošs ģimenes godos. Viens no šādiem seno kāzu rituāliem, kura izpausme pazīstama arī mūsdienās, ir Dvieļu deja.
Aicinām palīdzēt saskaitīt senos pūra dvieļus! To var izdarīt, gan ziņojot par tādiem, gan ziedojot Rīgas Latviešu biedrībai, gan aizdodot tikai vienai dejai un arī pašiem piedalīties Dvieļu dejas akcijā. Dvieļu deja ir viena no senajām tautas dejām, un to var iemācīties ikviens.
Akcijas iniciatore ir RLB mākslinieku, tautas muzikantu un dančmeistaru kopiena Rīgas Danči sadarbībā ar biedrību Mans Tautastērps.
Dvieļu dāvinājumus pieņem Rīgas Latviešu biedrībā:
1) ienesot RLB namā Merķeļa ielā 13 un atstājot pie dežurējošā administratora;
2) sazinoties ar Goda dvieļu pārzini Evitu Lisovsku pa tālruni 29433097;
3) atnākot ciemos tieši Dvieļu vēdināšanas dienā (sekojiet līdzi Goda dvieļa stāsts, Rīgas Danči, Mans Tautastērps Facebook lapām).
Lūdzam pievienot arī dvieļa stāstu – kas to darinājis, kam tas piederējis un kādam nolūkam kalpojis.
Ja dvielis ir ģimenes relikvija un nevēlaties to dāvināt, var arī pieteikties Dvieļu dejai ar savu dvieli vai to aizdot kādam uz dejas laiku. Arī, ja pats dvielis nav saglabājies, bet Jums ir kādas ziņas par tā lietojumu godos vai rituālos, ļoti priecāsimies arī par šādiem stāstiem.
Seko līdzi Goda dvieļa stāstam!


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.