Tava Tautastērpa stāsts grāmatā

GRĀMATA “MANS TAUTASTĒRPS” atklāj 120 personīgo tautastērpu stāstus – tie ir stāsti par to, kā tautastērps nokļūst līdz tā valkātājam - - kurš to mantojis, kurš un kāpēc izvēlējies kādu konkrētu novadu, kurš mācījies to darināt pats, kurš meklējis un izzinājis rekonstrukcijas iespējas.

Katrā atvērumā ir krāšņas Ilzes Strēles fotogrāfijas ar tautastērpiem dabā un ziedu vainadziņu, simboliski kronējot latvju sievas un meitas, Gintas Zaumanes miniatūrs izšuvums ar portretiem un simboliskajiem ziedu vainadziņiem un Daces Sadakadzejolis, kurš papildina tautastērpa stāstu un noskaņu.

Grāmatā ir arī tukšais atvērums, kurš gaida tieši Tavas bildes un Tava tautastērpa stāstu. Šāda grāmata noteikti kļūst par vērtību, kuru nodot no paaudzes paaudzē!

Mūsu piedāvājums - fotogrāfe Ilze Strēle, kura ir autore visām grāmatas bildēm, var nofotografēt arī Tevi:

-       vispirms Tev jāuzraksta un jāiesūta mums sava tautastērpa stāsts – kā esi pie tā ticis, kādēļ izvēlēts tieši tāds;

-       jāpiekrīt, ka stāstu un bildes publicējam;

-       jāvienojas ar Ilzi par fotosesijas vietu un laiku;

-       ja fotografēšanās vieta ir tālāk par 50km no Jelgavas, jāsedz degvielas izdevumi.

Raksti mums Facebook, Instagram vai uz e-pastu: [email protected]

Biedrība “Mans tautastērps” joprojām turpina apkopot stāstus gan par latviešu tautastērpu ceļiem un likteņiem plašajā pasaulē, gan tepat Latvijā.

 

BOOK “MANS TAUTASTĒRPS”

 

The book tells 120 stories of Latvian national costumes and their owners with photos by Ilze Strēle in Latvian nature and with a symbolic flower wreath, crowing the Latvian women and girls. Each story also has a picture of a miniature portrait embroidery with a flower wreath by Ginta Zaumane and a poem by Dace Sadaka. The book is in Latvian, but there is a short summary of the stories in English and German.

 

Each book also has a blank page for your story and a picture of you in the national costume.

 

Society “Mans tautastērps” still continues to collect personal stories about Latvian national costumes – both about their trips and fate in exile in the wide world, and here in Latvia.

If you have a story to share, don’t hesitate to contact us!

 

Contact us on Facebook, Instagram or e-mail: [email protected]

 Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.