Tauta.Gods.Tērpi.

Tauta. Gods. Tērpi.

Tie ir šī gada tautastērpu gājiena atslēgas vārdi. Vai esiet aizdomājušies par tautastērpu nozīmi? Kas ir tas, kas mūs atšķir un ar ko lepojamies? Un ko tautastērps nozīmē tieši Tev?

Latviešu tautastērpam vēsturiski un joprojām ir svarīga simboliska loma nacionālās identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanā. Tautastērpi tiek gan nodoti no paaudzes paaudzē, gan darināti no jauna. 

Visbiežāk tautastērps mūsdienās tiek valkāts uz skatuves – dziedot vai dejojot - bet tie, kuri nepiedalās koros un deju kolektīvos, un kuriem šādas iespējas nav, tautastērpu mēdz uzvilkt ģimenes godos, gadskārtu svētkos vai Dziesmu svētkos, bet daži tā arī neatrod piemērotu notikumu, kad uzvilkt savu tautastērpu.

Tautastērpu gājiena mērķis ir iedrošināt cilvēkus uzvilkt savu tautastērpu un apjaust, ka valsts svētki ir svarīgi godi, kuros ir vērts godāt mūsu tautas vērtības.

Lai tautastērps vientuļš un aizmirsts neguļ skapī. Uzvelc savu tautastērpu un nāc līdzi tautastērpu gājienā 2019. gada 4. maijā!

Vairāk informācijas:  https://www.facebook.com/events/489668481566512/

Pasākumu rīko: Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS, sadarbībā ar Kultūras un tautas mākslas centrs "Ritums" un biedrību Mans Tautastērps

Foto: Ilze Strēle