Dace Krūmane

"Nezinu, kā sevi saukt- meistare, šuvēja, izšvēja, dizainere, direktore, ekonomiste, projektu vadītāja, uzņēmēja utt. - Dace Krūmane. 
Tautas tērps pārvēta manu dzīvi par 360 grādiem. Desmit gadus atpakaļ, prieka pēc sāku sev darināt tautas tērpu un plānoju veidot savu tautastērpu kolekciju. Meklēju un iegādājoties retus tautastērpus, lai izpētītu, mācītos. 
2013.gada vasarā, piedaloties Dziesmu un deju svētkos, manī uzjundīja latvieša lepnums. Mēs esam tik maza tauta visā plašajā pasaulē, bet ar tik stipru identitāti. Svētku laikā pievērsu vēl lielāku uzmanību mūsu tautas tērpiem, to krāsām, rakstiem, formām. Biju jau izgatavojusi vairākus tērpus un atskārtu, ka tautas tērpu darināšana var kļūt par patstāvīgu nodarbošanos. Uz to pamudināja arī mans Preiļu tautas tērps, kuru restaurēju, papildināju un nokomplēktēju un tas dzīvo otru dzīvi. Tā radās mans uzņēmums, zīmols MULINE. Kurš tagad ir gan hobijs, dzīves stils, aizraušanās, ienākums, prieks un laime, ka daru to kas man patīk. Un ja dzīvē, ko vēlies, bet tā no sirds - tas piepildās. Tagad zinu, ko vēlos un darinu tautas tērpus. Tas ir darbs, kas nes gandarījumu un galvenais tikšanos ar interesantiem, inteleģentiem, vienādi domājošiem cilvekiem. Mani darinātie tautas tērpi ir gan Dānijā, Francijā, Amerikā, Norvēģijā, Anglijā, Vācijā un citur plašajā pasaulē, kur izkaisīta latviešu tauta. Tie ir cilvēki, kuri svešumā uztur latviešu garu un ir lepni par piederību Latvijai, un iznes to caur tautas tērpu. Esmu ieguvusi daudz draugu visā pasaulē, kā arī apguvusi daudz jauna un interesanta. Tās ir ne tikai amata prasmes, bet literatūra, vēstures liecības, atziņas, dzīves stāsti. Tas ir nebeidzams process, to var darīt vēl un vēl, tas aizrauj, māca, palīdz. Esmu nodibinājusi biedrību MULINE, kas apvieno amata meistarus, kuri rada visu nepieciešamo pilnam tautas tērpa komplektam. Biedrība MULINE arī piedalās projektos, izglītības programmās, kopjam latviskās identitātes tradīcijas un popularizējam tautastērpu valkāšanas un izgatavošanas prasmes. MULINE piedalās semināros, kursos, apmācībās un citos pasākumos. Tatad esam ne tikai meistari un izgatavotāji, viss pārējais, kas minēts ievadā.
Tautas tērps katram latvietim vienkārši ir nepieciešams. Jo latviešiem taču ir tik daudz svētku, kur uzvilkt tautas tērpu -pavasara saulgrieži, vasaras saulgrieži, Līgo vakars, Jāņi, rudens saulgrieži, ziemas saulgrieži, Dziesmu un deju svētki, kāzas, kristības, vēl Jēkabi, Miķeļi, Mārtiņi utt.
Uzģērbjot tautastērpu vienmēr jutīsīties vērtīgāki, skaistāki, dižāki un cēlāki. Tā arī tiek aktualizēta saite ar saviem senčiem." Laipni lūgti MULINE, Kr.Barona ielā 64, Rīgā.
https://www.facebook.com/muline.lv/
www.muline.lv
Instagram muline_lv