Kalendārs 2020.

   Kalendārs jau klāt!

Kalendāra cena 7 EUR
Ja ņem 10 gab. un vairāk - 6 EUR
Biedrības "Mans tautastērps" biedriem atlaides

#manstautasterps #kalendars2020 #latviannationalcostume #tautasterpsBiedrība “Mans tautastērps”  kopš 2015. gada apkopo latviešu personisko tautastērpu stāstus, kuri atspoguļo gan Latvijas vēstures līkločus, gan mūsu senču kultūras mantojumu un tradīcijas, gan arī jaunradi.

   Pirmie 120 tautastērpu stāsti ir apkopoti un izdoti grāmatā “Mans tautastērps”, bet projekts vēl turpinās. Joprojām apkopojam, pierakstām stāstus par tautastērpiem, to īpašniekiem, valkātājiem un darinātājiem gan šeit Latvijā, gan tālajā pasaulē. Ja arī Jums ir, ar ko dalīties, sazinieties ar mums.

   Biedrība “Mans tautastērps” arī pulcē domubiedrus un organizē izzinošus un radošus pasākumus ne vien tautastērpu un to darināšanas izpētes lauciņā, bet arī mūsdienīgi radošās izpausmēs.

   Tautas tradīcijas turpinās un tiek pārmantotas, kamēr ir kāds, kurš to dara un kamēr ir kāds, kuram to parādīt un iemācīt. Par to arī šī gada kalendārs ar tautas dziesmām, kuras mūsu dainu tēvs Krišjānis Barons ir mīlīgi nosaucis par nerātnajām.  Latviešiem allažiņ ir jārūpējas, lai būtu arī jaunā paaudze, kura nes tālāk gadsimtiem uzkrātās gan praktiskās, gan netveramās zināšanas un prasmes, bet šim nopietnajam procesam var pieiet arī radoši un jautri – neaizmirstam par to!

Lai Jums burvīgs šis 2020. gads!

“Mans tautastērps” radošā komanda


 

***

Organization “Mans tautastērps” (“My National Costume”) is a movement of enthusiasts joining owners of Latvian national costumes with a goal to honour the individual national costumes and crafts. The organization collects people’s stories about their national costumes today – those that have been inherited from previous generations, selected and bought today, crafted as a part of cultural heritage for future generations. Those are people willing to strengthen the Latvian culture environment, uniting the society living in Latvia and also beyond its borders because our traditions are not frozen in the past, they find their ways and forms also today.

 2019

Kalendāra izdevējs: biedrība “Mans tautastērps”

Foto: Ilze Strēle

Apraksts: Evita Lisovska

Dizains, maketēšana: Aija Austruma,Miks Viesturs Austrums

Druka: SIA “Drukātava”

 

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .